Производи

 • Кинески квалитетни разновидни бои Прекрасен градиент 3мм 6мм 8мм 12мм Прилагодено уметничко витражно калено стакло за ветер

  Кина Квалитетно разновидни бои Прекрасен градиент ...

  21-541

  Карактеристики на изведба 1. Поевтини и полесни за инсталирање од другите материјали како тула, камен или дрво.2. Боја, разновидност на модели (генерално може да се прилагоди според барањата на клиентите), широк избор.Во комбинација на завеси, може да биде во контраст со други стакла или боја.3. Во потпорната конструкција може да се вгради обоено застаклено стакло.4. Без апсорпција, без пенетрација и лесен за чистење.Глазура во 5 бои со стаклен материјал неорганска боја глазура, не избледува, не ...

 • 6,38 мм Безбедно PVB калено ламинирано стакло, чисто зацврстено рамно

  6,38 мм Безбедно PVB калено ламинирано стакло чисто...

  21-541

  КАРАКТЕРИСТИКИ 1. Екстремно висока безбедност: PVB меѓуслојот издржува пенетрација од удар.Дури и ако стаклото пукне, цепнатинки ќе се залепат на меѓуслојот и нема да се расфрлаат.Во споредба со другите видови стакло, ламинираното стакло има многу поголема цврстина да се спротивстави на удари, кражби, пукање и куршуми.2. Ултравиолетово скрининг: Меѓуслојот ги филтрира ултравиолетовите зраци и го спречува ефектот на избледување на мебелот и завесите КАРАКТЕРИСТИКИ 3. Градежен материјал за заштеда на енергија...

 • Калено стакло за комерцијални објекти Балустрада ограда ограда базен Ограда на скалило

  Калено стакло за комерцијални објекти Балустра...

  21-541

  Каленото стакло е безбедносно стакло зацврстено на топлина.Тој е подложен на посебна термичка обработка за да ја зголеми својата сила и отпорност на удар.Всушност, каленото стакло е приближно пет пати поотпорно од обичното стакло. Каленото стакло се користи за стаклен завесен ѕид, маса, ограда за здружување итн. Можеме да направиме дупки, исечоци, шарки, жлебови, засеци, полирани рабови, закосени рабови , заоблени рабови, рабови за мелење и безбедносен агол по потреба на клиентите.Карактеристики: 1. 5 пати потешко од обичните ...

 • Калено ламинирана зграда Еднонасочно Стакло од производителот на стакло за огледало цена за прозорците на вратите

  Калено ламинирана зграда Еднонасочно стакло производство...

  21-541

  еднонасочно стакло.Еднонасочен принцип Нејзиниот принцип е дека светлината е реверзибилна.Облогата на еднонасочното стакло може да го прекрши поголемиот дел од светлината и да дозволи само мал дел од светлината да помине и прекршува.Најкритичното место на...

За нас

 • За повеќе

  Everbright Glass Co., Ltd. се наоѓа во прекрасниот крајбрежен град Јантаи - индустриски парк жуџи.Компанијата воведе напредна опрема за производство на стакло дома и во странство, има стандардизиран производствен процес и висок технички менаџмент персонал, фабриката зафаќа површина од повеќе од 5000 квадратни метри, може да им обезбеди на клиентите зацврстување на стаклото, топло виткање стакло, мелење стаклени рабови, стакло шупливи и други услуги.Ние главно произведуваме рамно калено стакло и заоблено калено стакло.Нашите производи се продаваат во Кина и други прекуокеански земји…

 • За повеќе

  Everbright Glass Co., Ltd. се наоѓа во прекрасниот крајбрежен град Јантаи - индустриски парк жуџи.Компанијата воведе напредна опрема за производство на стакло дома и во странство, има стандардизиран производствен процес и висок технички менаџмент персонал, фабриката зафаќа површина од повеќе од 5000 квадратни метри, може да им обезбеди на клиентите зацврстување на стаклото, топло виткање стакло, мелење стаклени рабови, стакло шупливи и други услуги.Ние главно произведуваме рамно калено стакло и заоблено калено стакло.Нашите производи се продаваат во Кина и други прекуокеански земји…

 • За повеќе

  Everbright Glass Co., Ltd. се наоѓа во прекрасниот крајбрежен град Јантаи - индустриски парк жуџи.Компанијата воведе напредна опрема за производство на стакло дома и во странство, има стандардизиран производствен процес и висок технички менаџмент персонал, фабриката зафаќа површина од повеќе од 5000 квадратни метри, може да им обезбеди на клиентите зацврстување на стаклото, топло виткање стакло, мелење стаклени рабови, стакло шупливи и други услуги.Ние главно произведуваме рамно калено стакло и заоблено калено стакло.Нашите производи се продаваат во Кина и други прекуокеански земји…

 • company_intr_gallery_01
 • company_intr_gallery_02
 • company_intr_gallery_03

Вести од индустријата

 • Кина Квалитетно разновидни бои Прекрасен градиент ...

  Карактеристики на изведба 1. Поевтини и полесни за инсталирање од другите материјали како тула, камен или дрво.2. Боја, разновидност на модели (генерално може да се прилагоди според барањата на клиентите), широк избор.Во комбинација на завеси, може да биде во контраст со друго стакло или совпаѓање на бои....

 • 6,38 мм Безбедно PVB калено ламинирано стакло чисто...

  КАРАКТЕРИСТИКИ 1. Екстремно висока безбедност: PVB меѓуслојот издржува пенетрација од удар.Дури и ако стаклото пукне, цепнатинки ќе се залепат на меѓуслојот и нема да се расфрлаат.Во споредба со другите видови стакло, ламинираното стакло има многу поголема цврстина да се спротивстави на удари, кражби, пукање и...

 • Калено стакло за комерцијални објекти Балустра...

  Каленото стакло е безбедносно стакло зацврстено на топлина.Тој е подложен на посебна термичка обработка за да ја зголеми својата сила и отпорност на удар.Всушност, каленото стакло е приближно пет пати поотпорно од обичното стакло. Каленото стакло се користи за стаклен завесен ѕид, маса, базен...

 • Калено ламинирана зграда Еднонасочно стакло производство...

  еднонасочно стакло.Еднонасочен принцип Нејзиниот принцип...

 • 8мм 10мм 12мм заштитно калено стакло со браву...

  Предности на флутираното стакло 1. Каленото стакло со флејт е тип на безбедносно стакло и 4-5 пати посилно од нормалното проѕирно пливачко стакло за да се намали ризикот од термичко кршење.Кога ќе се скрши на калено бравчено стакло, тоа ќе се скрши на мали кубни фрагменти што може да се намалат безопасно.2. Калено флејт...

 • Топло распродажба Шупливо калено стакло звучно изолирано...

  Опции за стакло: Лоу зацврстено стакло, супер бело стакло, обоено стакло, рефлектирачко стакло, итн. Други опции за изолациони компоненти: 1. Транспарентно калено стакло + ниско калено стакло 2. Транспарентно калено стакло + рефлективно калено стакло 3. Или прилагодете ги состојките според барањата O ...

 • Трговија на големо од 6мм Безбедност Pvb калено ламинирано...

  Ламинираното стакло е две или повеќе парчиња стакло помеѓу слој или повеќеслоен поливинил бутирал (PVB) и се обработува, доколку стаклото е скршено, фрагментите имаат тенденција да се залепат во средниот слој на PVB, со што се намалува ризикот од оштетување од паѓање на стаклото и помага да се спротивстави на дополнителни удари или временски оштетувања, б...

 • Висококвалитетен едноставен дијамантски екран за туширање

  Темниот и нем изглед на боговите може да ја одрази модерната мода;Тридимензионална лак површина, тркалезна и елегантна суспензија Смислата на линијата е полна со рачка, а извонредната висечка линија на штипки во совршена комбинација Дизајн на моделирање на естетски изглед, прецизна структура, совршена...

 • Едноставна бања туш кабина Стаклен туш C...

  1. Безбедноста Кога стаклото е оштетено од надворешна сила, фрагментите ќе станат саќе како тапи Аголни скршени мали честички, според квадратната површина од 50*50 mm, не помалку од 40 честички и без рабови и агли, дури и ако има несреќата може да ја заштити и личната безбедност, р...

 • Кинески квалитетно прилагодено модерно стакло за бања...

  Лесна чиста туш кабина 8 големи карактеристики 1. зеленило и заштита на животната средина Лесно чиста туш кабина користи нова генерација на органски растворувач со соединение од силициум полимер, не треба да се шминка, меша, не треба да се загрева, не содржи никаков флуор елемент 2. Добра издржливост По чашата лесно чисто...

 • Прилагоден водоотпорен туш во бањата ...

  1. Безбедноста Кога стаклото е оштетено од надворешна сила, фрагментите ќе станат саќе како тапи Аголни скршени мали честички, според квадратната површина од 50*50 mm, не помалку од 40 честички и без рабови и агли, дури и ако има Несреќата може да ја заштити и личната безбедност, црвената...

 • Економска едноставна туш соба Прилагодена бања...